Mieszkania w Opolu

Blog o rynku nieruchomości w Opolu

Investdom - baner

jak urządzić małą toaletęźrodło: www,3,bp,blogspot,com

Mała toaleta to aspekt małometrażowych mieszkań i kawalerek. Przebudowa łazienki nie wchodzi w grę, zatem co zrobić, aby zwiększyć metraż swojej toalety? Istnieje kilka tricków, aby Twoja toaleta wydawała się większa. Dzięki naszym poradom zaoszczędzisz trochę miejsca i będziesz czuł się w niej znacznie bardziej komfortowo.

Jak wizualnie zwiększyć toaletę

  1. Jasne kolory. Dzięki nim wizualnie zwiększysz toaletę. Jasne kolory, a przede wszystkim biały, stworzy wrażenie większej przestrzeni, a także je wydłuży. Ciemne kolory nie dość, że zmniejszą wnętrze, to jeszcze je skrócą.
  2. Lustra. Zamontowanie dużego lustra, to pierwszy krok w kierunku zwiększenia toalety, ale zamontowanie dwóch luster, po przeciwnych stronach, da zaskakujący efekt!
  3. Rozmieszczenie sprzętu. Odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni również ją zwiększy. W toalecie potrzebujesz tyle miejsca, aby Ci było wygodnie skorzystać z urządzeń sanitarnych. To nie miejsce do zabawy i tańca. Ważne jest, aby było Ci wygonie stanąć między urządzeniami i szafkami.
  4. 2 in 1. Dwa w jednym, czyli prysznic w formie wanny. Zamiast montować wannę i prysznic, zamontuj wannę ze szklanymi drzwiami, co imituje kabinę prysznicową. Połączysz przyjemne z pożytecznym.
  5. Pralka. Jeżeli nie masz pralni, a Twoja toaleta jest zbyt mała, możesz pralkę umieścić w zabudowie kuchennej. Palka nie koniecznie musi być w toalecie.
  6. Wnęki. Jeżeli w Twoje toalecie znajdują się wnęki, to zagospodaruj je i zmontuj w nich zabudowę. Możesz również jeszcze „pomniejszyć swoją toaletę”, tzn. zamontować zabudowę, zostawiając wnękę, gdzie umieścisz np. sedes. Właśnie dlatego mogłoby się wydawać, że zmniejszasz toaletę, ale tak naprawdę daje to więcej przestrzeni dla urządzeń sanitarnych.
  7. Akcesoria. W małej toalecie nie ma miejsca na szerokie umywalki z półkami, dlatego idealnym rozwiązaniem będzie zamontowanie dozowników do mydła, dyspenserów do ręczników papierowych, a także podajnika do papieru. Dozownik do mydła śmiało można zainstalować na ścianie, dzięki czemu zaoszczędzisz miejsce przy umywalce. Dyspenser do ręczników papierowych da więcej miejsca na ruch, zajmie tylko część miejsca, w którym znajdowałaby się sterta ręczników. Poza tym jest to zdecydowanie higieniczniejsze rozwiązanie, szczególnie gdy często gościsz znajomych. Podajnik do papieru to również patent na zaoszczędzenie miejsca, ale wokół sedesu. Podajnik zamontujesz na ścianie, co zwiększy swobodę ruchu w obrębie sedesu, w miejscu, gdzie stałby stelaż z rolkami papieru. Dzięki różnorodnym projektom, z pewnością dobierzesz taki dozwonik, który doda uroku toalecie. Firma Tork oferuje szeroką gamę dozowników w różnych liniach. Jeżeli codzienna prasówka odbywa się w toalecie, to radzimy, aby na drzwiach zamontować płaski koszyk.Stosując się do tych porad, z pewnością wizualnie zwiększysz przestrzeń swojej toalety, a alternatywy w postaci np. dozowników, nie tylko dadzą więcej przestrzeni, ale upiększą każdą toaletę. Nawet z najmniejszej łazienki możesz zrobić urokliwe i komfortowe pomieszczenie.
    Zapraszamy do zapoznania się z poprzednim artykułem.
Porady