Mieszkania w Opolu

Blog o rynku nieruchomości w Opolu

Investdom - baner
Adwokat od spraw spadkowych. Jak wybrać?

Polskie prawo spadkowe, mimo jego wielu aktualizacji, nadal stawia wielu spadkobierców w sytuacji, gdy nieświadomie dziedziczą długi zmarłego krewnego. Dodatkowo spadkobiercy nie zawsze wiedzą, w jaki sposób powinny być poprowadzone sprawy spadkowe. Warto zatem znaleźć kancelarię podobną do adwokatbrwinow.pl, która specjalizuje się w prawie spadkowym, aby uniknąć kosztownego dziedziczenia niechcianych składników spadku.

O co zapyta adwokat

Większość spraw spadkowych zaczyna się od ustalenia, czy zmarły pozostawił spisany testament. Równie ważna jest data śmierci oraz ustalenie, czy zmarły nie pozostawił żadnych długów. Na tym etapie ustala się również spadkobierców ustawowych oraz innych spadkobierców w celu ewentualnej współpracy w zakresie podziału majątku. Te dość oczywiste pytania to dopiero początek działań, podejmowanych przez adwokatów, którzy sprawdzają także zapisy w hipotekach.

Jak wybrać adwokata od spraw spadkowych

Powyższe pytania powinny być zadane przez adwokata w czasie jednego spotkania. To od nich zależy w dużej mierze, czy spadkobiercy zdecydują się na powierzenie swoich spraw konkretnej kancelarii, która ze swojej strony powinna się cieszyć odpowiednią reputacją oraz doświadczeniem w zakresie reprezentacji klientów w sądach oraz w zakresie prowadzenia negocjacji. Adwokat od spraw spadkowych nie może ograniczać swojej działalności jedynie do napisania pisma procesowego z wnioskiem o stwierdzenie nabycia spadku, pozwu o zachowek czy przedstawiania wniosków dowodowych.

Warto pamiętać, że kancelarie coraz częściej udzielają porad prawnych nie tylko osobiście, ale również online (http://adwokatbrwinow.pl/), co ułatwia współpracę z klientami.

Porady