Mieszkania w Opolu

Blog o rynku nieruchomości w Opolu

Investdom - baner
Czy zakup klimatyzatora do domu lub mieszkania się opłaca?

Lato to okres, gdy na zewnątrz panują bardzo wysokie temperatury. O ile spędzamy czas na plaży, czy też spacerach po parku, to upał może być źródłem radości. Gorzej, gdy wracamy do domu, gdzie jest po prostu duszno i nieprzyjemnie. Jest to szczególnie problem w przypadku mieszkań zlokalizowanych na wysokich piętrach, które są wręcz wyeksponowane na słońce. Zaciemnianie roletami przynosi zwykle znikome efekty. Właśnie w takim przypadku dobrze jest wstawić klimatyzator.

Koszt domowej klimatyzacji

Klimatyzacja w domu lub mieszkaniu to gwarancja komfortu na najwyższym poziomie. To rozwiązanie cieszy się obecnie ogromnym zainteresowaniem, a liczba jego zwolenników cały czas rośnie. Jeszcze kilka lat temu zakup klimatyzatora był zarezerwowany raczej dla zamożnych osób. W dzisiejszych czasach możemy zakupić urządzenie w bardzo korzystnej cenie, dzięki czemu klimatyzacja domowa spotykana jest powszechnie.
Oczywiście koszt zakupu urządzenia to nie jedyny wydatek. Musimy pamiętać również o opłacie, jaką generuje montaż klimatyzatora. Na rynku funkcjonuje coraz więcej przedsiębiorstw specjalizujących się w usługach tego typu, dzięki czemu wybór korzystnej dla nas oferty nie będzie stanowić problemu. Ceny usług montażowych spadają – wynika to z faktu, że na rynku pojawia się coraz więcej firm konkurencyjnych. Oczywiście działa to na korzyść osób, które planują montaż klimatyzacji w domu.

Jak działa klimatyzator?

Przeciwnicy klimatyzacji uważają, że różnica temperatur panujących na zewnątrz oraz w pomieszczeniu klimatyzowanym może negatywnie wpłynąć na zdrowie. Oczywiście jest w tym trochę prawdy, jednak należy pamiętać, że problem występuje głównie wtedy, gdy urządzenie jest nieprawidłowo ustawione. Różnica temperatur powinna wynosić około 7 stopni Celsjusza – jest to wartość optymalna, która w żaden sposób nie wpłynie negatywnie na ludzki organizm, czy też jego adaptację w zmiennym środowisku. Właśnie dlatego nie powinniśmy przesadzać w ustawianiu temperatury. Trzeba również dodać, że w pomieszczeniu klimatyzowanym nie powinniśmy czuć ruchu powietrza, tak jak jest to np. w przypadku tradycyjnych wiatraków. W takich warunkach łatwiej jest o rozwój infekcji.
Na uwagę zasługuje fakt, że prawidłowo ustawiony klimatyzator tworzy w mieszkaniu mikroklimat korzystny dla zdrowia. Wynika to z faktu, że urządzenie reguluje również poziom wilgoci w pomieszczeniu, a także utrzymuje go na właściwym poziomie. Dzięki temu poprawia się nasze samopoczucie i znikają takie objawy, jak np. chroniczne zmęczenie, czy też bóle głowy.

Opole, Porady