Mieszkania w Opolu

Blog o rynku nieruchomości w Opolu

Investdom - baner
4 porady na zagospodarowanie wysokiego poddasza

Macie już urządzone całe mieszkanie lub dom, ale ciągle brakuje Wam pomysłu na ciekawe wykończenie poddasza? W tym tekście postaramy się zainspirować Was do oryginalnego urządzenia poddasza w mieszkaniu lub własnym domu. Zapraszamy do lektury.

 1. Antresola

  Bardzo oryginalny pomysł, który jednocześnie zapewni nam dodatkową przestrzeń do zagospodarowania. Wcale nie musi być bardzo rozbudowana i niezwykle duża. Tutaj już sami lub z projektantem możemy ustalić, gdzie ma się zaczynać, gdzie kończyć i jakie schody zbudować. Mogą być zwyczajne duże, lub jeśli mamy mało miejsca, mniejsze drewniane o większym kącie zachodzenia.

 2. Mini strych – dodatkowe piętro

  Jest to bardziej ukryta forma zabudowania, gdyż na pierwszy rzut oka, w pokoju nie będziemy widzieć, że nad sufitem mieści się kolejne pomieszczenie. Tutaj też najlepszym sposobem na zrobienie wejścia jest rozkładana drabinka. Dzięki temu przy wejściu będziemy mogli wygodnie dostać się na strych, natomiast schody nie będą zabierały nam miejsca.

  Jeśli nie zależy nam na dodatkowym miejscu w mieszkaniu lub domu, które moglibyśmy wykorzystać, możemy zwyczajnie ciekawie zaaranżować przestrzeń ciekawymi dodatkami. 

 3. Pozostawienie poprzecznych drewnianych belek

  Bardzo ciekawie i elegancko zakrywają dodatkową, zbędną przestrzeń, tworząc jednocześnie niezwykle ciekawy wygląd i nastrój w mieszkaniu. Belki mogą być surowe, w stylu rustykalnym lub też zwyczajnie pomalowane – jeśli my nie mamy pomysłu, koniecznie doradźmy się projektanta wnętrz. Co więcej, możemy dodatkowo powiesić tam huśtawkę, hamak lub innego rodzaju dodatek, który urozmaici nasze mieszkanie.

 4. Pozostawienie wysokiego poddasza

  Nikt nie powiedział, że trzeba je zabudowywać. Również ciekawym pomysłem będzie “otwarcie” przestrzeni oknami, które rozjaśnią nasze mieszkanie. W jakim stylu pójdziemy zależy już tylko od naszej wyobraźni. Możemy położyć drewno, gładź, płytki, farbę typu baranek.

Cokolwiek wybierzecie, z pewnością Wasze mieszkanie będzie ciekawie i pięknie urządzone! Jesteście gotowi kupić mieszkanie? Koniecznie skontaktujcie się ze specjalistami z Investdom Opole, którzy swoją wiedzą pomogą Wam w wybraniu wymarzonego M4.

Mieszkanie, Nieruchomość