Mieszkania w Opolu

Blog o rynku nieruchomości w Opolu

Investdom - baner
Home staging

Czasami warto jest zainwestować, ponieważ dana inwestycja może nam się szybko zwrócić. Home staging to już bardzo popularna usługa w branży sprzedaży nieruchomości. Polega ona na tym, że przygotowuje się dane mieszkanie czy dany dom do sprzedaży. Usługa wynosi od 100 do 1000 zł, przy większych nieruchomościach nawet może kosztować około 6000 zł.
Jednak decydując się na home staging wartość mieszkania, czasami, może wzrosnąć nawet o 20 lub 30 tys.

ZASADY HOME STAGING

Podstawowym zadaniem usługi jest przedstawienie danej nieruchomości w jak najlepszym świetle. Oznacza to, że wszystko w pomieszczeniach powinno być czyste i posprzątane, w miarę możliwości pomieszczenie powinno być przytulne, ładnie oświetlone, sprawiające wrażenie przestrzennego.
Czasami by mieszkanie lepiej przygotować do sprzedaży, potrzebny jest lekki remont czy mały lifting.
Sprzedaż mieszkania uda się w przypadku gdy zadbamy o nie i pokarzemy je w jak najlepszym świetle.

TO SIĘ OPŁACI

Home staging nie polega na wyremontowaniu całego mieszkania dla kogoś kto i tak z czasem wyremontuje je dla siebie. Chodzi tu o sprawienie by dana nieruchomość była miło, by pomieszczenia sprawiały dobre i przyjemne wrażenie, by przyciągała a nie odpychała.
Dlatego tak ważny jest porządek i ład i czystość a reszta to już zastosowanie różnego rodzaju sztuczek, które zrobią dobre wrażenie wizualne.
Decydując się na przygotowanie mieszkania w taki sposób, można dane koszty z powrotem odzyskać, po sprzedaży nieruchomości.

TO TAKŻE ODPOWIEDNIE ZDJĘCIA

Najpierw daną nieruchomość umieszcza się w ogłoszeniach i katalogach. Na tym etapie najważniejsze są ciekawe zdjęcia, które przedstawią, obiekt sprzedawany, w jak najlepszym świetle.
Dzięki odpowiednim ujęciom, dobrej formie przedstawienia domu i jego okolicy, jest to możliwe. Jest to też pewność, że znacznie podniesie się wartość mieszkania.
Dobre zdjęcia to połowa sukcesu, bowiem dzięki nim zainteresują się klienci i będą chcieli przejść do następnego etapu, czyli do obejrzenia nieruchomości w realu.

Dom, Mieszkanie, Nieruchomość, Porady