Mieszkania w Opolu

Blog o rynku nieruchomości w Opolu

Investdom - baner

Istnieje bardzo wiele zakażeń związanych z nieprzestrzeganiem higieny rąk. Wiele bakterii, wirusów, a także pasożytów dostaje się do organizmu poprzez wkładanie do buzi nieumytych rąk, albo ich kontakt ze skórą. Dlatego też w niektórych sytuacjach bardzo ważne jest używanie płynu do dezynfekcji – informują specjaliści z firmy Higma-Service.pl.

Przy kontakcie z osobą chorą

Przede wszystkim płyn do dezynfekcji rąk powinno się stosować przed odwiedzeniem osoby chorej. W trakcie choroby odporność jest obniżona i organizm jest podatny na wszelkiego rodzaju infekcje. Ważne jest również dezynfekowanie rąk zaraz po wyjściu od osoby chorej, aby po pierwsze samemu się nie zarazić, a także aby nie zarazić osób przebywających w bliskim otoczeniu, np domowników, współpracowników i innych.

W placówkach publicznych

Ważne jest również regularne dezynfekowanie rąk po przebywaniu w placówkach dostępnych dla wielu osób. Niektórymi chorobami można zarazić się poprzez kontakt z przedmiotem, który został przez taką osobę dotykany. Dlatego też nawet siedząc na ławkach publicznych, albo korzystając z publicznych toalet powinno się używać płynu dezynfekującego. Umycie rąk mydłem do tego przeznaczonym czasami zwyczajnie nie wystarczy, aby zupełnie wyeliminować bakterie i niektóre wirusy. Dlatego też warto taki płyn nosić zawsze ze sobą, ponieważ nie wszędzie jest on umieszczany.

Informacje