Mieszkania w Opolu

Blog o rynku nieruchomości w Opolu

Investdom - baner
Jakie elementy wchodzą w skład odkurzacza centralnego?

Odkurzacz centralny składa się z wielu elementów, które bezpośrednio przekładają się na jego poprawne działanie. Wszystkie komponenty powinny spełniać określone normy – tylko wtedy będą one wytrzymałe oraz niezawodne. Z pewnością nie powinniśmy oszczędzać na tego typu produktach. Każda awaria będzie generować dodatkowe koszty, które nie należą do niskich. Lepiej zainwestować raz, a dobrze. W dzisiejszych czasach elementy instalacji odkurzacza centralnego możemy zakupić w niezwykle korzystnych cenach. Na rynku znajduje się szeroki wybór części pochodzących od renomowanych producentów. Istotnym jest to, aby dobrać je prawidłowo do posiadanej przez nas instalacji.

Elementy instalacji odkurzacza centralnego

Węże i niezbędne akcesoria

Wąż ssący jest podstawą bezproblemowej i sprawnej pracy. Ważne jest, aby był on odpowiedniej długości. Wybór zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb. Użytkownicy wybierają najczęściej węże ssące o długości z przedziału 7-12 metrów. Oczywiście bez przeszkód można znaleźć dłuższe modele. Do dyspozycji mamy również szeroki wybór akcesoriów, takich jak m.in. ssawki zwykłe, ssawki szczelinowe, szczotki z włosiem naturalnym lub sztucznym, szczotki do sierści zwierzęcej, separatory, rury teleskopowe, a także wiele więcej.
Niezwykle ważne są także gniazda ssące do odkurzacza centralnego. To właśnie do nich mocowany jest wąż ssący. Trzeba zaznaczyć, że gniazda muszą być nie tylko dobrze dopasowane do pozostałych elementów, ale również atrakcyjne pod względem wizualnym. Wpływają one na wystrój pomieszczenia, więc powinny być estetycznie wykończone.

Szufelki automatyczne

Wiele osób zastanawia się, czy warto inwestować w szufelki automatyczne. Jest to dodatkowy koszt, jednak w ten sposób można zagwarantować sobie wysoki poziom komfortu. Szufelki automatyczne najlepiej sprawdzają się tam, gdzie gromadzi się duża ilość zanieczyszczeń, a częste sprzątanie za pomocą odkurzacza byłoby uciążliwe. Zwykle montuje się je w kuchni, w okolicach komina, czy też wiatrołapu. Nie wpływają one na wygląd wizualny pomieszczenia. Szufelki chowane są w cokole mebli lub ścinach. Zależy to od danej instalacji. Dobrze jest zdecydować się na całkowicie płaskie szufelki, których obecność łatwiej jest zamaskować.

Chyba każdy, kto zdecydował się na montaż szufelki automatycznej, bardzo szybko przekonał się, że jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Przede wszystkim jej praca jest bardzo cicha, a więc nie zakłóca codziennego funkcjonowania. Możemy posprzątać zawsze, gdy zachodzi taka potrzeba, niezależnie od pory dnia i nocy.

Dziękujemy ekspertom z firmy remontowej WOKO z Opola za pomoc w napisaniu tego artykułu.

Dom